Adana Uçak Bileti

adana-ucak-bileti.jpg

Adana Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin önemli şehirlerinden bir tanesi olan Adana, pamuk zenginliğiyle ünlüdür. Seyhan Nehri üzerinde kurulu olan kent, konum olarak oldukça stratejik bir durumda yer alıyor. Kent ülkenin en büyük şehirleri arasındadır. Yılın her zamanı uçak bileti kullanarak Adana’yı ziyaret eden çok sayıda kişi olduğunu da söyleyelim.

 

Adana Nüfusu: 2.165.595

Adana Yüzölçümü: 1.945 km²

 

Adana Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Uzun yıllar boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altında kalan Adana, 1517- 1918 yılları arasında ise Osmanlı Devleti hakimiyeti altında kalmıştır. Bölgenin Türk şehri olması ise Abbasiler zamanında olmuştur. Daha sonra Fransızların egemen olduğu Adana toprakları, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasıyla birlikte 5 Ocak 1922 tarihinde yeniden Türk topraklarına katılmıştır.

 

Adana’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Tipik Akdeniz ikliminin etkilerinin görüldüğü Adana’da kış mevsimleri genellikle ılık ve yağışlı olarak geçerken, yaz ayları ise daha çok sıcak ve kurak geçer. Kentin en sıcak olduğu aylar Ağustos, en soğuk olduğu aylar ise Ocak aylarıdır. Sizlerde bu güzel kenti ziyaret etmeyi düşünüyorsanız her mevsim kente ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak kenti ziyaret ettiğinizde havanın ne çok sıcak ne çok soğuk olmasını istiyorsanız bahar aylarını tercih edebilirsiniz.

 

Adana’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Ülkenin en gözde mutfaklarından birine sahip olan Adana’da ziyaretçilerin yiyebilecekleri birbirinden farklı ve lezzetli yemekler bulunuyor. Özellikle Adana Kebabı, birçok kişinin bildiği ve tükettiği yemeklerdendir. Ancak böyle güzel bir lezzeti yerinde yemenin tadının farklı olduğunu da belirtelim. Ayrıca meşhur Adana’nın içli köftesi, Adana böreği, yüksük çorbası ve mahluta çorbası kentin en meşhur yiyeceklerindendir.

 

Adana’nın Gezilip Görülesi Yerleri

Sürekli olarak binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Adana’da görülme değer çok sayıda yapı bulunuyor. Ülkenin en eski müzelerinden bir tanesi olan Adana Arkeoloji Müzesi, Çukurova bölgesinde yaşamış olan Yörüklerle ilgili olan birçok eserin sergilendiği Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi ve Ulu Camii kentte ilk olarak gezebileceğiniz alanlardandır. Ayrıca Anavarza Ören Yeri, Adana Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi, Ayas Ören Yeri, Magarsos Ören Yeri, Çarşı Hamamı ve Yılan Kale kentin görülmeye değer olan diğer yerlerindendir.

 

Adana’nın Havalimanları

Türkiye’nin önemli havalimanlarından bir tanesi olan Adana Şakirpaşa Havalimanı, 1937 yılında hizmete açılmıştır. Ancak havalimanı, uluslararası olarak seferlere ev sahipliği yapmaya 1956 yılında başlamıştır. On bin metrekareden daha büyük olan terminal binasına sahiptir. Terminal binası içerisinde yolcuların alışveriş yapabilecekleri ve çay, kahve içebilecekleri Duty Free mağazaları ve kafeteryalar da mevcuttur. Havalimanın şehir merkezine uzaklığı ise 5 kilometredir. Havalimanına inen yolcular buradan kent merkezine otobüs, minibüs ve taksi gibi ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla gidebiliyorlar.

 

Adana Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sizlerde Adana’ya havayolunu kullanarak gitmek isterseniz alo uçak hattı sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin yapmış olduğu kampanyalardan yararlanarak oldukça ekonomik ücretlere seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde halletmek isterseniz günün her saati siteyi ziyaret edebilir ve birbirinden farklı havayolu şirketlerine ait uçak seferi biletlerine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz.