Ankara Uçak Bileti

ankara-ucak-bileti.jpg

Ankara Hakkında Bilgiler

Türk tarihini kahraman şehri olarak nitelendirilen Ankara, ülkenin başkenti olma özelliğini taşıyor. Kurtuluş Savaşı sırasında kent Ankara’dan yönetildiği için Türkiye açısından kentin önemi çok büyüktür. Günümüzde ülkenin en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Ankara, halen devlet erkanına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Büyük millet Meclisi bu şehirdedir. Birçok özelliğe sahip olan kenti sürekli olarak çok sayıda kişi uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak ziyaret etmektedir.

 

Ankara Nüfusu: 5.150.072

Ankara Yüzölçümü: 2.516 km²

 

Ankara Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi geçmişi oldukça eski yıllara dayanmaktadır. Tarihe bölgeye yerleşen ve egemenliği ilk ilan eden Hititler olmuştur. Daha sonrasında ise Frigyalılar uzun bir süre Ankara’da hüküm sürmüşlerdir. Malazgirt Savaşı’ndan sonra Selçuklu egemenliğe giren kent, 1354 yılında Osmanlı topraklarına dahil olmuş ve son olarak ülkenin kurtuluş mücadelesinde büyük rol oynayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli şehri konumuna gelmiştir.

 

Ankara’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Ankara’da karasal iklim hissedilir. Kış aylarının oldukça sert ve soğuk geçtiği şehirde, yaz ayları normal sıcaklıklardadır. Kış aylarının kuru ayaz olarak nitelendirilen kuru soğuğu birçok kişi tarafından bilinir. Bu nedenle kenti ziyaret etmek için en uygun zaman Nisan ayından başlayarak Ekim ayına kadar geçen zamandır.

 

Ankara’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

İç Anadolu lezzetlerinin birçoğunu bulabileceğiniz Ankara mutfağı, oldukça zengin bir mutfaktır. Et yemeklerinden sebze yemeklerine kadar sayısız lezzeti Ankara mutfağında bulabilirsiniz.Özellikle Ankara Tavası, ucuz uçak bileti sayesinde kente giden ziyaretçilerin mutlaka denemesi ve yemesi gereken lezzetlerden sadece bir tanesidir. Orman kebabı, aş çorbası, efelek dolması ve pıtpıt pilavı şehrin diğer ünlü yemekleri arasındadır.

 

Ankara’nın Gezilip Görülesi Yerleri

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir, Ankara’da görülmesi gereken yerlerin ilk sırasında yer alıyor. 1943 yılında yapılmaya başlanan yapıt, 1953 yılında bitirilmiştir. Binlerce kişi sadece Anıtkabir’i görmek için Ankara’ya gitmektedir. Ayrıca, Atatürk Evi ve Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Eski Meclis Binası, Ankara Kalesi ve Kuğulu Park şehirdeki gezilip görülesi yerler arasındadır.  

 

Ankara’nın Havalimanları

Ankara Esenboğa Havalimanı, havayoluyla kente gidecek olan ziyaretçilerin kullandığı tek havalimanıdır. Ülkenin önemli havalimanlarından bir tanesi olan Esenboğa Havalimanı’nın şehir merkezine olan uzaklığı 28 km dir. Havalimanı, 1955 yılında açılmıştır. Her gün binlerce uçağın iniş ve kalkış yaptığı havalimanının terminal binasında yolcuların vakit geçirip bir şeyler içebilecekleri kafeteryalar ve alışveriş yapabilecekleri Duty Free mağazaları da bulunuyor. Türkiye’nin iç ve dış hatlar terminali bir arada olan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Esenboğa Havalimanı’nda her gün farklı havayolu şirketlerine ait çok sayıda uçak seferi düzenlenmektedir.

 

Ankara Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara’ya gitmek için sizlerde uygun uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanmak istiyorsanız, istediğiniz zaman alo uçak hattı internet sitesini ziyaret edebilir ve istediğiniz gün ve saat için Ankara uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ekonomik ücretlerle uçak bileti satışı yapan site üzerinde aradığınız tüm uçuşları tek bir tıkla listeleyebilirsiniz. Ayrıca sitenin ayrıcalıklarından yararlanarak çok kısa sürede uçak biletlerinizin check – in işlemlerini de site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.