Antalya Ucuz Uçak Bileti

antalya-ucak-bileti.jpg

Antalya Hakkında Bilgiler

Ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Antalya, en çok turist çeken illerin başında yer alır. Türkiye’nin turizm başkenti niteliğinde olan Antalya, keşfedilmesi gereken şehirlerin başında da listenin ilk sırasında yer alıyor. Antalya, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor.

 

Antalya Nüfusu: 2.222.562

Antalya Yüzölçümü: 1.417 km²

 

Antalya Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihinin 50 bin yıl öncesine kadar dayandığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar sonucunda bölgede yerleşim kuran ilk medeniyetin Lidya’lılar olduğu tahmin edilmektedir. Uzun yıllar boyunca çeşitli medeniyetlerin hakimiyetinde olan kent 1391 yılında Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. Kentin en önemli özelliklerinden bir tanesi ise ülkenin antik kente en fazla sahip olan şehri olmasıdır. Uçak bileti kullanarak kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin görmek istedikleri ilk yapılar bu antik kentlerdir.

 

Antalya’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz Bölgesi illerinden bir tanesi olan Antalya’da tipik Akdeniz iklimi görülür. Kentte kış ayları çok soğuk değildir, ılık ve yağışlı geçer, yaz ayları ise oldukça sıcak ve kurak geçer. Bu nedenle ucuz uçak bileti sayesinde şehre giderek ziyaret edilebilecek en güzel zaman yaz aylarıdır. Güzel bir yaz tatili geçirmek isterseniz sizlerde bu güzel şehre gidebilir ve kentin müthiş güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz.

 

Antalya’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Bölgede Akdeniz iklimi olduğu için çok fazla sebze ve meyve üretimi de gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Akdeniz mutfağında olduğu gibi şehirde de sebze yemekleri ağırlıklıdır. Özellikle zeytinyağı üretiminin fazla olmasından dolayı, yöresel yemeklerin çok büyük bir kısmında zeytinyağı kullanılır. Tandır kebabı, hülüklü çorba, toros salatası ve zerde kentin en önemli yemekleri arasındadır. Ayrıca deniz ürünleri de Antalya’nın yöresel yemeklerinin yer aldığı besinlerdendir.

 

Antalya’nın Gezilip Görülesi Yerleri

Türkiye’nin turistik alanlarının başında yer alan Antalya’da görülmeye değer çok sayıda yapı bulunuyor. Yerli ya da yabancı turistlerin görmeleri gereken yerlerin başında ise, bölgenin en çok ziyaret edilen yeri Kaleiçi, tarihi dokusuyla insanı büyüleyen Olimpos Antik Kenti, Yanartaş, antik tiyatro denilince akla gelen ilk isim olan Aspendos, Side Antik Kenti, Side Müzesi, dünyaca ünlü rafting alanı Köprülü Kanyon ve Karain Mağarası gelmektedir. Ayrıca Patara Antik Kenti, Antalya Arkeoloji Müzesi, Düden Şelalesi, Alarahan Kalesi ve Şadırvanlı Medrese’de kentte görülmeye değer diğer yapılardandır.

 

Antalya’nın Havalimanları

Avrupa’nın yolcu trafiği en fazla havalimanlarından bir tanesi olan Antalya Havalimanı, 1960 yılında açılmış ve o tarihten bu yana yolcularına hizmet vermektedir. İç ve dış hatlarda her gün düzenli olarak çok sayıda uçak seferinin yapıldığı Antalya Havalimanı özellikle yaz aylarında çok daha yoğun olarak çalışmaktadır. Havalimanı şehir merkezine 13 km mesafededir, bu nedenle bölgeye gitmek için havalimanına inen yolcular buradan farklı ulaşım araçlarını kullanarak rahat bir şekilde şehir merkezine gidebilirler.

 

Antalya Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sizlerde pek çok kişi gibi Antalya’ya havayolunu kullanarak gitmek için ekonomik fiyatlardan yararlanarak uçak biletinizi satın almak isterseniz alo uçak hattı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinde tek bir tıkla aradığınız bileti kolaylıkla bulabilir ve sitenin indirimlerinden yararlanarak ekonomik ücretlerle Antalya uçak biletinizi satın alabilirsiniz.