Çanakkale Uçak Bileti

canakkale-ucak-bileti.jpg

Çanakkale Hakkında Bilgiler

Türk destanının yazıldığı Çanakkale, Türkiye’nin en önemli illerinden bir tanesidir. Biga ve Gelibolu yarım adasında yer alan kent, sahip olduğu özelliklerinden dolayı yılın her zamanı milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çanakkale’ye giden ziyaretçilerin büyük çoğunluğu uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak havayoluyla seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Şehir, Bozcaada ve Gökçeada’ya da ev sahipliği yapmaktadır.

 

Çanakkale Nüfusu: 511.790

Çanakkale Yüzölçümü: 938 km²

 

Çanakkale Tarihi Hakkında Bilgiler

Çanakkale’nin tarihinden bahsetmemiz gerektiğinde ünlü Türk destanı, konuşulması gereken konuların başında yer alıyor. Ülke için oldukça önemli olan Çanakkale Savaşı burada yapılmıştır. Kentin tarihi M.Ö. 3000 li yıllara kadar dayanmaktadır. Bölgedeki ilk yerleşimin Kalkotilik Döneme ait olduğu sanılıyor. Tarih boyunca farklı isimlerle anılan şehir, Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilen Kale- i Sultaniye isimli kaleden sonra günümüzde kullanılan ismini almıştır.

 

Çanakkale’nin İklimi ve Bitki Örtüsü

Genel olarak ılıman bir iklime sahip olan Çanakkale’nin bazı bölgelerinde Akdeniz ve Karadeniz iklimi de görülür. Yaz aylarının oldukça sıcak geçtiği şehirde kış ayları sert ve soğuk olarak geçer. Bu yüzden sizlerde Çanakkale’ye gitmek isterseniz Mart ayı ile Ekim ayı arasındaki dönemi tercih edebilir ve ucuz uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak havayoluyla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Çanakkale’nin Yöresel Lezzetli Yemekleri

Ege kültürüne ait yemeklerin bulunduğu Çanakkale mutfağında genellikle zeytinyağlı yemekler bulunuyor. Ayrıca deniz kıyısında bir şehir olmasından dolayı da deniz ürünleri de sıklıkla yapılan ve tüketilen yemekler arasındadır. Balık çorbası, oğlak çevirme, asma yaprağında sardalye, sütlü çorba ve patlıcan göce kentteki yöresel yemekler arasında en sık yapılan yemeklerdendir. kentin en ünlü restoranları ise Babalık Peyniri Helvası, Sardalya, Cafeka, Sea Side Restaurant’tır.

 

Çanakkale’nin Gezilip Görülesi Yerleri

Çanakkale, gezilip görülesi yerler açısından oldukça zengin seçeneklerin olduğu bir şehirdir. Kahramanlık destanının yazıldığı Çanakkale’ye gittiğinizde görmeniz gereken ilk adres tabi ki Çanakkale Şehitler Anıtı’dır. Türk milleti açısından oldukça önemli olan Şehitler Anıtı, canını vatan için feda eden 238 askerin anısına sembolik yapılan bir anıttır. Hisarlık bölgesinde yer alan anıtı görmeden kentten ayrılmamanızı öneriyoruz. Ayrıca yine anlamı çok büyük olan 57. Alay Şehitliği ve Anıtı, Truva Antik Kenti, Aynalı Çarşı, Çanakkale Saat Kulesi, Assos Antik Kenti, Bozcaada, Askeri Deniz Müzesi ve Afrodit Kaplıcaları’dır.

 

Çanakkale’nin Havalimanları

Çanakkale Havalimanı, hem askeri hem de sivil uçak seferlerinin yapıldığı bir havalimanıdır. 1995 yılında açılan havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 5 km tir. Şehir merkezine oldukça yakın olması havalimanından merkeze ulaşımın oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Havalimanında 2008 yılında tadilat yapılmış ve yeni bir terminal binası daha ilave edilmiştir, böylece yolcu kapasitesinde büyük artış sağlanmıştır.

 

Çanakkale Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünyanın farklı noktalarına olan uçak seferleri için bilet alabileceğiniz güvenilir ve ekonomik ücretleri olan bir siteye ihtiyacınız varsa alo uçak hattı internet sitesi, sizler için en doğru adrestir. Çünkü site, kullanıcılarına oldukça ekonomik ücretlerle uçak bileti alınmasına olanak tanıyor. Sizlerde Çanakkale uçak bileti için sitenin ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.