Gaziantep Uçak Bileti

gaziantep-ucak-bileti.jpg

Tarihin en eski yerleşim yerlerinde bir tanesi olan Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Kentin en önemli özelliği ise konum olarak İpek Yolu’nun üzerinden geçiyor olmasıdır. Bu nedenle Gaziantep, tarih oyunca ülkenin önemli ticaret merkezilerinden bir tanesi olmuştur. Yılın her zamanı turist çekebilen Gaziantep’e  uçak bileti kullanarak giden çok sayıda yerli ve yabancı turist bulunuyor.

 

Gaziantep Nüfusu: 1.889.466

Gaziantep Yüzölçümü: 7.642 km²

 

Gaziantep Tarihi Hakkında Bilgiler

 

Birinci Dünya Savaşı sırasında önemli bir sancak merkezi olan Gaziantep, farklı medeniyetlerin buluşma noktası olmuştur. Bu zamanlarda kent önce İngilizcelerin, daha sonra da Fransızların işgallerine uğramıştır. Bu dönemde oldukça şanlı bir direniş gösteren Gaziantep, kurtuluş mücadelesinin ardından Mustafa Kemal Atatürk tarafından ”Gazi” unvanı alarak Gaziantep ismini almıştır.

 

Gaziantep’in İklimi ve Bitki Örtüsü

 

Gaziantep kara ve Akdeniz ikliminin tam geçiş noktasında yer alıyor. Yaz aylarının oldukça sıcak ve kura geçtiği kent, kış aylarında daha soğuk ve yağışlı olarak geçer. Bu nedenle sonbahar ayları kenti ziyaret etmek için en uygun zamanlardandır. Sizlerde Gaziantep’e gitmek için kendinize bir plan yapıyorsanız bu dönemleri tercih ederek çok daha rahat bir şekilde kenti gezebilir ve kentin güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz. Kente hızlı ve güvenli bir şekilde gitmek için de ucuz uçak bileti avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Gaziantep’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

 

Geleneksel Türk mutfağında ayrı bir yeri olan Gaziantep mutfağında birbirinden lezzetli ve enfes yemekler bulunuyor. Kentin en önemli yöresel lezzeti baklavadır. Gaziantep baklavasının ünü, tüm ülkeyi kapsamış durumdadır ve neredeyse ülkedeki tüm şehirlerde Gaziantep baklavası yapan bir dükkan bulunur. İçli köfte, tike kebabı, kelle paça, alinazik, çiğ köfte, burma kadayıf ve cağırtlak kebabı kentin diğer önemli yöresel lezzetleri arasındadır. Kentin her noktasında bu yiyecekleri bulabileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Bu nedenle kentte bir şeyler yemek istediğiniz zaman hiç zorlanmaz ve istediğiniz yerde yemek yiyebilirsiniz.

 

Gaziantep’in Gezilip Görülesi Yerleri

 

Gezilip görülecek yerler açısından oldukça zengin olan Gaziantep’te görülmeye değer çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Zeugma Antik Kenti, Tarihi Antep Evleri, Bakırcılar Çarşısı, Bedestenler, Gaziantep Kalesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi, ve Gaziantep Oyuncak Müzesi kentin en önemli gezilecek yerlerindendir. Daha fazla vakti olan kişiler ise, Araban Kalesi, Rumkale, Hamamlar ve İpek Yolu alanlarını görebilirler.

 

Gaziantep’in Havalimanları

 

Gaziantep Havalimanı, kent için oldukça önemlidir. Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan havalimanı, 1976 yılında hizmete girmiştir. O zamandan bu yana yolcularına hizmet veren havalimanı, yirmi iki bin metrekareden büyük terminal binasına sahiptir. Havalimanında yolcuların alışveriş yapabilecekleri Duty Free mağazaları da bulunuyor.

 

Gaziantep Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Sizlerde birçok kişi gibi Gaziantep’e havayoluyla gitmek isterseniz ihtiyacınız olan uçak biletini alo uçak hattı internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz. Siteyi günün her saati ziyaret edebilir ve ekonomik fiyatlı uçak biletlerini online bir şekilde alabilirsiniz. En ucuz uçak bileti için doğru adres olan internet sitesi üzerinde biletlerinizin check-in işlemlerini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.