Hannover Uçak Bileti

hannover-ucak-bileti.jpg

Hannover Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Hannover’ a gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sizlerde milyonlarca kişinin tercih ettiği gibi alo uçak hattı internet sitesinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Site sürekli olarak çeşitli promosyonlar ve kampanyalar düzenliyor. Böylece siteyi kullanan herkes çok ekonomik fiyatlarla bilet sahibi olabiliyor. Site, kullanıcıların işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri için oldukça sade bir şekilde tasarlanmış. Siteye giriş yaptığınızda ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz uçak seferlerini tek bir tıkla listeye bilir ve biletinizi birkaç adımda satın alabilirsiniz. Ayrıca siteyi kullanarak uçak biletlerinizin check-in işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hannover Hakkında Bilgiler

 

Almanya’nın önemli kentlerinden bir tanesi olan Hannover, aynı zamanda ülkenin Aşağı Saksonya eyaletinin de başkentidir. Oldukça renkli olan şehir her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Binlerce kişi uçak bileti kullanarak havayoluyla Hannover’ ı ziyaret etmektedir. Hannover’de havayolu ulaşımı için hizmet veren havalimanı, Hannover Havalimanı’dır. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren havalimanının kent merkezine olan uzaklığı 11 km tir. Ülkenin en önemli havalimanlarından birisi olan Hannover Havalimanı’nda her gün çok sayıda uçak seferi düzenlenmektedir. 

 

Hannover Nüfusu: 515.668

Hannover Yüzölçümü: 204.14 km²

 

Hannover Tarihi Hakkında Bilgiler

 

Tarihi çok eski yıllara kadar dayanan Hannover, 11. yüzyılda kurulmuştur. Kentin ilk olarak kurulduğu yer ise Leine Nehri’dir. Uzun yıllar boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altında kalan kent, son olarak 1866 yılında Prusya tarafından işgale uğramıştır. Almanya’daki diğer şehirler gibi Hannover kenti de İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük hasar görmüştür. 

 

Hannover’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

 

Hannover kentinin genelinde ılıman okyanusal iklim etkileri hissedilir. Ilıman bir havaya sahip olan şehirde, yaz ayları sıcak geçerken, kış ayları ise yağışlı bir şekilde geçer. Hava sıcaklığı yaz aylarında 18 ile 20 derece civarındayken, kış aylarında ise 2 ile 3 derece arasındadır. Kenti ziyaret etmek için her mevsim tercih edilebilir ancak güzel bir havada Hannover’ ı ziyaret etmek isterseniz sizlerde yaz aylarını tercih edebilirsiniz.  

 

Hannover’ın Yöresel Lezzetli Yemekleri

 

Alman mutfağına ait birçok yöresel lezzetin olduğu Hannover mutfağında özellikle et ve sosis sıklıkla tüketilir. Domuz eti kentte en çok tüketilen besinlerdendir. Ayrıca deniz ürünleri de Hannover mutfağında önemli yer tutar. Meteora, Al Dar, Rosmarin, Beef and Reef ve Bistro Schweizerhof Hannover’in en popüler restoranlarındandır. 

 

Hannover’ın Gezilip Görülecek Yerleri

 

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Hannover’ da görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Herrenhauser Bahçeleri, Sprengel Müzesi, Yeni Belediye Binası, Maschsee Gölü, Marienburg Şatosu, Hannover Hayvanat Bahçesi ve Eski Şehir Hannover’de öncelikli olarak görülmesi gereken önemli yerlerdendir.