Isparta Uçak Bileti

isparta-ucak-bileti

Isparta Hakkında Bilgiler

Akdeniz Bölgesi’nin güzel illerinden bir tanesi olan Isparta, konum olarak Göller Bölgesi kısmındadır. Toplam olarak 13 ilçesi bulunan Isparta gülleriyle ün yapmıştır. Kentin merkez ilçesi en büyük yeridir. Yılın her anı çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen şehirde görülmeye değer önemli yapılar bulunuyor. Kente giden yolcuların büyük çoğunluğu uçak bileti kullanarak yolculuklarını havayoluyla tamamlamaktadır.

Isparta Nüfusu: 418.780

Isparta Yüzölçümü: 8.933 km²

Isparta Tarihi Hakkında Bilgiler

Kentin tarihi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Uzun yıllar boyunca tarihte oldukça önemli bir konumda olan kent, farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmıştır. 1374 yılında Osmanlı Devleti himayesine giren Isparta, Hüseyin Bey’in ölümünden sonra 1390 yılında resmen Osmanlı sınırları içerisine katılmıştır.

Isparta’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Akdeniz ve karasal iklimin kesişim noktasında yer alan Isparta’da her iki iklimin etkilerini de görmek mümkündür. Şehrin güney bölgesine Akdeniz iklimi kendini gösterir. Yaz ayları sıcak ve kurak olarak geçerken, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. Karasal iklimin olduğu kesimlerde ise kış ayları daha serin olur. Kentin kuzey kesimleri daha çok karasal iklim özelliklerini taşır. Bu nedenle kentin hangi bölgesine gidilecek olursa olsun ziyaret için tercih edilebilecek en uygun zaman yaz mevsimindeki aylardır. Sizlerde ucuz uçak bileti sayesinde yaz aylarını tercih ederek kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

Isparta’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Isparta’nın yöresel lezzetleri arasında kesinlikle yemeniz gereken yiyecek fırın kebabıdır. Kentin her noktasında fırın kebabı bulabilirsiniz. Hacınbenli Kebap, Fırın Kebap ve Kebapçı Kadir kentte en nefesi fırın kebabını yiyebileceğiniz yerlerdendir. Yalvaç Güllacı, irmik helvası ve kabak tatlısı da yörenin en ünlü ve en güzel tatlıları arasındadır. Ayrıca kentin birçok yerinde leziz deniz ürünlerini de tüketebilirsiniz.

Isparta’nın Gezilip Görülesi Yerleri

Tarihi ve turistik olarak birçok yapıya sahip olan Isparta’da birbirinden eğlenceli zamanlar geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Zindan Köprüsü, Aya Payana Kilisesi, Hızırbey Camii, Delikönü Mağarası, Gümüşini Mağarası, Gollü Mağarası, İnönü Mağarası, Kutlubey Camii ve Yorgi Kilisesi kente gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Isparta’nın Havalimanları

Isparta ve ülke açısından oldukça büyük bir önem sahip olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılında hizmete girmiş havalimanlarından bir tanesidir. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanından kent merkezine farklı ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanın terminal binası büyüklüğü 5400 metrekare büyüklüğündedir. Yıllık olarak oldukça yoğun bir yolcu trafiğine sahip olan havalimanı yıllık olarak altı yüz bin yolcuya hizmet vermektedir. İç ve dış hatlarda yolcularına hizmet veren havalimanının terminal binası içerisinde yolcuların alışveriş yapacakları Duty Free mağazaları yer alıyor.

Isparta Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sizlerde Isparta’ya gitmek için ekonomik ücretli bilet almak isterseniz alo uçak hattı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinde hizmet alabileceğiniz çok sayıda işlem bulunuyor. Bu işlemlerden bir tanesi de online chechk-in işlemlerinin kolayca yapılabiliyor olmasıdır. Dünyanın birçok yerine düzenlenen uçak seferleriyle ilgili uçuşların tamamını site üzerinden birkaç adımda sorgulayabilir ve aradığınız tüm uçak biletlerini kampanyalı ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz.