İstanbul Batum Uçak Bileti

istanbul-batum-ucak-bileti.jpg
Batum /Gürcistan

  • Para birimi: LARİ
  • Resmi dil: GÜRCÜCE
  • Havaalanı uzaklığı:
  • Uçuş Mesafesi: 1267km
  • Uçuş Süresi: 2sa

İstanbul’dan Batum’a Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Komşu olduğumuz Gürcistan’ın en önemli şehirlerinden biri olmasının yanında özerk Acara Cumhuriyeti’nin de başkenti olan Batum’un son yıllarda Türkiye’den çektiği ziyaretçi sayısı oldukça artmıştır. Hem yakın oluşu hem de bir liman kenti oluşu kişilere çekici gelmektedir. Dünya’nın en uzun bulvarlarından birine sahip olan bu güzel liman şehrini görmek isteyenlerin sayısı gittikçe artmaktadır. Türkiye-Batum arasındaki turizm döngüsü her geçen yıl daha da artmaktadır. Bunun yanında önemli bir ticaret merkezi olan şehir iş için gelen binlerce insanı da ağırlamaktadır. İster ticari, ister turistik açıdan Batum’a gitmek isteyen kişiler için öncelikle Alo Uçak Hattı sitesine bakmalarını tavsiye ediyoruz. Ucuz uçak bileti alarak gitmek isteyenler için çeşitli havayolu şirketlerinin tüm kampanyaları sunulmaktadır. Bu fırsatları takip ederek Batum uçak biletinizi daha uygun bir fiyata alabilirsiniz.

 

İstanbul Hakkında Bilgiler

 

Türkiye’nin başkenti olmasa da merkezi durumundaki şehir 12 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Ülkenin ticaret, eğitim, sağlık, kültür, turizm gibi alanlarda merkezde yer alan şehir bu özellikleriyle metropol durumundadır. Tarih boyunca egemenliği altına girdiği tün devletlerde de bu konumda olmuştur. Hatta Ankara başkent olana kadar hep başkent olma özelliğini taşımıştır. İstanbul iki kıtayı birleştirmesiyle jeopolitik konum açısından oldukça önemli bir şehirdir. Asya’dan Avrupa’ya ya da Avrupa’dan Asya’ya geçiş şehri olması şehri ticari açıdan da kültürel açıdan da gelişmesini sağlamıştır. Şehir ayrıca turistlerin de ilgi odağıdır. Bu kadar geniş bir tarihe sahip olan şehir tarihi yapılar açısından zengin bir durumdadır. Onlarca medeniyetin izlerini taşıyan bu tarihi alanlar turistlerin ilgisini çekmekte ve her yıl şehre yapılan ziyaretçi akını bu mekânlarda kendini bulmaktadır.

 

Batum Hakkında Bilgiler

 

Gürcistan’ın gelişmiş şehirlerinden biri olan Batum Türkiye sınırında yer alan ve iklim koşulları açısından da Karadeniz ikliminin görüldüğü bir kenttir. Acara özerk bölgesinin başkenti olan Batum gelişmiş bir liman kenti olduğu için Karadeniz kıyılarındaki ülkeler ve Gürcistan arasındaki deniz ticaretinde önemli bir role sahiptir. Bu liman sayesinde ekonomik yönden zenginleşen Batum ürettiği tarım ürünlerini de bu yolla ihraç etmektedir. Özellikle çay tarımının yaygın olduğu şehir bunu iklim özelliklerine borçludur. Subtropikal iklimin etkisi altında kalan ve yılın büyük bir kısmını yağışlı geçiren şehir tipik bir Karadeniz şehridir. Hava koşulları ve yer şekillerinin ekonomik faaliyetler üzerindeki etkisinin en iyi şekilde görülebileceği Batum doğal hayatın içinde yaşamayı seven kişiler için vazgeçilmez bir mekân olacaktır. Yeşil doğası ve temiz havası ile ziyaretçilerin aklından çıkmayacak deneyimler sunan Batum’da özellikle dağcılık ve yürüyüş tercih edilen sportif etkinliklerin başında gelmektedir. Deniz turizminin çok fazla dikkat çekmediği şehirde maceracı kişiliğe sahip insanların arayıp bulacağı birçok zenginlik bulunmaktadır.