İstanbul Berlin Uçak Bileti

istanbul-berlin-ucak-bileti.jpg
Berlin /Almanya

  • Para birimi: EURO
  • Resmi dil: ALMANCA
  • Havaalanı uzaklığı:
  • Uçuş Mesafesi: 2186 km
  • Uçuş Süresi: 4s 20d

İstanbul’dan Berlin’e Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Her yıl Türkiye’den binlerce kişi Almanya’ya uçuş yapmaktadır. Hem yakın olması hem de turistik açıdan güzel olması Türkiye için Almanya’yı çekici kılmaktadır. Özellikle en önemli ve en güzel şehri Berlin tüm dünyadan ziyaretçi çektiği gibi Türkiye’den de oldukça fazla kişi çekmektedir. İstanbul’dan Berlin’i gezip görmek isteyen kişiler ucuz uçak bileti kampanyalarını takip edebilecekleri Alo Uçak Hattı’ndan yararlanabilirler. Sadece turistik açıdan değil, şehirde gurbetçilerimiz de çoktur ve sürekli İstanbul Berlin arası git gel yapmaktadırlar. Bu kişiler de Alo Uçak Hattı’ndan yararlanarak çeşitli kampanyaları takip edebilir ve bu yolculuklarını daha ucuz hale getirebilirler. Sitede havayollarının seferlerini, kampanyalarını takip edebilecekleri gibi biletlerini de bu site üzerinden alabilirler.

 

İstanbul Hakkında Bilgiler

 

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehri ve birçok açıdan merkezidir. Şehir iki yakadan oluşur. Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü görevi görmesiyle de jeopolitik konum açısından oldukça önemli bir durumdadır. Bu önemi tarih boyunca birçok uygarlığın başkenti olmasına sebep olmuş bu da şehrin sürekli gelişmesine olanak sağlamıştır. Tarihi birikim açısından oldukça zengin bir hazineye sahip olan şehirde gezilip görülmeye değer birçok alan vardır. Şehrin hem dinî açıdan önemi hem tarihi hem de güzelliği her yıl binlerce turist çeker. Şehir, kalabalığına ve trafiğine alıştığınız sürece dünyanın en güzel şehirlerinden biri haline gelir. Bu güzelliği tarihi dokusuna borçlu olan şehrin sanat etkinlikleri de oldukça önemlidir. Türkiye’nin en çok bilinen sanat mekânı olarak İstanbul Modern bu alana meraklı olanların uğrayacakları ilk mekândır. Karaköy sahilinde bulunan müze her hafta çeşitli konularda resim ve fotoğraf sergilerinin yapıldığı aktif bir sanat mekânıdır ve ziyaretçilerini beklemektedir.

 

Berlin Hakkında Bilgiler

 

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Almanya’da şehirler de oldukça gelişmiş ekonomik koşullara sahiptir. Bunlardan biri olan Berlin Almanya’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Berlin’i bu kadar cazip kılan tarafı hizmet sektörünün oldukça gelişmiş olması ve iş imkânlarının fazla olmasıdır. Şehre 1950’li yıllardan sonra başlayan göç dalgalarının içinde Türkler de bulunmaktadır. Berlin’de yaşayan Türk nüfusunun oranı da düşünüldüğünde şehrin sadece Alman vatandaşlardan oluşmayıp çeşitli milletlerin de yaşadığı çok kültürlü bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Bu zenginlik Berlin’in yemek kültüründen sanat anlayışına kadar her alanda etkilerini göstermiştir. Berlin 2. Dünya Savaşı döneminde Nazi Almanyası’nın da başkentliğini yapmış ve savaş döneminde ağır hasarlar görmüştür. Şehrin savaş boyunca saldırılara maruz kalması savaş sonrası dönemdeki gelişim aşamasını olumsuz etkilemiştir. Bu olumsuz gelişmelere rağmen oldukça hızlı bir şekilde gelişen Berlin şehri ikiye ayıran duvarın da yıkılmasından sonra uluslar arası kuruluşlardaki yerini almış ve yapılan sanayi atılımlarıyla büyük ekonomiler arasına girmeyi başarmıştır.