İstanbul Uçak Bileti

istanbul-ucak-bileti.jpg

İstanbul Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en büyük şehri olma özelliğini taşıyan İstanbul, hem Türkiye için,  hem de tüm dünya için oldukça önemli olan bir şehirdir. Bulunduğu konum itibariyle dikkat çeken şehir, Avrupa ile Asya arasında bir köprü görevi görmektedir. Yılın her zamanı birçok kişinin ziyaret ettiği şehir, ülkenin en çok turist çeken şehirleri arasındadır. Sürekli olarak çok sayıda kişi uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak kente gitmektedir.

 

İstanbul Nüfusu: 14.377.018

İstanbul Yüzölçümü: 5.343 km²

 

İstanbul Tarihi Hakkında Bilgiler

İyi büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul’un tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yerleşim tarihi 300 bini bulan kent, Asya ile Avrupa’nın kesişim noktalarında yer alıyor. Tarih boyunca farklı uygarlıklara başkentlik yapmış olan İstanbul, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fetih edilerek Osmanlı Devleti sınırları içerisine girilmiştir.

 

İstanbul’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Oldukça büyük bir şehir olan İstanbul’da birkaç iklim birden etkilidir. Akdeniz, Karadeniz ve Balkan ikliminin hakim olduğu şehirde yaz ayları sıcak ve kurak olarak geçerken, kış ayları ise ılık ve yağışlı olarak geçer. Ancak kent yılın her anı ziyaret edilmektedir. Bu nedenle sizlerde istediğiniz zaman ucuz uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak kenti ziyaret edebilir ve İstanbul’un büyülü dünyasına tanıklık edebilirsiniz.

 

İstanbul’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

İstanbul’un yöresel lezzetleri arasında hem Bizans hem de Osmanlı kültürüne ait yemekleri bulabilirsiniz. Yörede her semte özel olan birbirinden lezzetli yiyecekler bulabilirsiniz. Örneğin Kanlıca’nın yoğurdu, Vefa’nın bozası, Sarıyer’in kabak böreği, Beykoz’un paçası ve Eyüp’ün kebabı kentin en önemli yöresel lezzetlerindendir. Sizlerde bu güzel kente gittiğiniz zaman mutlaka bu güzel lezzetlerin tadına bakmalısınız. Şehirde çok sayıda kişinin yaşamasından dolayı son yıllarda fast – food tüketimi de artmıştır. Bu nedenle kentin her yerinde fast food olarak tüketebileceğiniz besinleri bulmakta çok kolaydır.

 

İstanbul’un Gezilip Görülesi Yerleri

Yılın her zamanı oldukça turist çeken İstanbul’da görülmeye değer o kadar çok yapı bulunuyor ki, şehrin tamamını gezmek için en az iki ya da üç güne ihtiyaç duyulur. Bu nedenle hangi amaçla gitmiş olursanız olun, kendinize güzel bir gezilecek yerler listesi çıkarmanızda fayda vardır. İstanbul’un sembollerinden bir tanesi olan İstanbul Boğazı ve Boğaz Köprüsü öncelikli olarak görmeniz gereken yerlerdendir. Kız Kulesi, Ayasofya Müzesi, Taksim Meydanı, Sultanahmet Camii, Tophane, Mısır Çarşısı, Galata Kulesi, Süleymaniye Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Türk İslam Eseleri Müzesi kentte gezilip görülesi yerlerin sadece birkaç tanesidir.

 

İstanbul’un Havalimanları

Kentte iki tane havalimanı bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Atatürk Havalimanı’dır. 1953 yılında uluslararası trafiğe açılan havalimanı kentin birinci havalimanıdır. Havalimanından her gün ortalama olarak binden fazla uçak iniş ve kalkış yapmaktadır. Dünyanın en yolcu trafiği en yoğun havalimanlarından bir tanesi olan havalimanı 4 farklı terminalle yolcularına hizmet veriyor. Kentte diğer havalimanı da Sabiha Gökçen Havalimanı’dır.

 

İstanbul Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İstanbul’a gitmek için ucuz uçak bileti nasıl alınır diyorsanız sizler için doğru adres alo uçak hattı internet sitesidir. Sitenin yapmış olduğu kampanyalardan yararlanarak sizlerde ekonomik ücretlerle İstanbul uçak biletinizi satın alabilirsiniz.