İzmir Ankara Uçak Bileti

izmir-ankara-ucak-bileti.jpg
Ankara /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı: 28 Km
  • Uçuş Mesafesi: 579km
  • Uçuş Süresi: 1sa 15dk

Türkiye’nin batısında yer alan İzmir, Ege Bölgesi’nin çok sayıda güzelliğe sahip olan şehirlerinden bir tanesidir. Ülkenin en büyük üç şehrinden bir tanesi olan İzmir’de dört milyondan fazla kişi yaşamaktır. Kentin en önemli özelliklerinden birisi Unesco’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pergamon Antik Kenti ve Efes Antik Kenti’ne sahip olmasıdır. Tipik Akdeniz ikliminin hissedildiği kent yaz aylarında sıcak geçerken, kış aylarında ise ılık ve yağışlı olarak geçer. Bu yüzden İzmir’i ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Birçok yerli ve yabancı turistin yaz tatillerini geçirmek için ziyaret ettiği İzmir’e sizlerde yaz aylarında gidebilir ve birbirinden eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Uçak bileti avantajlarından yararlanarak kente gitmek isterseniz hem güvenli hem de ekonomik bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı, ziyaretçilerin ulaşım için tercih ettiği önemli seçeneklerden bir tanesidir. Çok uzun yıllardan bu yana hizmet veren havalimanında bugüne kadar milyonlarca yolcu hizmet almıştır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda farklı havayolu şirketlerine ait çok sayıda iç ve dışa hat seferleri düzenleniyor. Yolcu trafiği açısından oldukça yoğun olan havalimanının terminal binasında yolcuların alışveriş yapabilecekleri çok sayıda Duty Free mağazası bulunuyor. Ayrıca havalimanına inen yolcuların dinlenip bir şeyler içebilecekleri farklı kafeterya ve restoranlar da bulunuyor.

 

Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan bir şehirdir. Ülkenin başkenti olma özelliğini taşıyan Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en önemli özelliği ise Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin yer aldığı Anıtkabir’e ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Sadece bu yüzden, yani Uluönder Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir’i görmek için neredeyse her gün çok sayıda kişi Ankara’yı ziyaret etmektedir. Ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak Ankara’ya giden ziyaretçilerin kentte görmeleri gereken diğer yerler ise Atatürk Evi ve Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Eski Meclis Binası, Ankara Kalesi, Kuğulu Park, Beypazarı ve Çankaya Köşk Müzesi’dir. Ülkenin merkezinde olan Ankara’da bulunan havalimanı ise Esenboğa Havalimanı’dır. 1955 yılında hizmet vermeye başlayan havalimanı, ülkenin en yoğun havalimanlarından bir tanesidir. Her gün düzenli olarak çok sayıda iç ve dış hat uçak seferlerinin yapıldığı havalimanının farklı bir özelliği daha bulunuyor. Esenboğa Havalimanı, ülkenin iç ve dış hatlar terminalini bir arada bulunduran ilk havalimanıdır. Ayrıca ülkenin en büyük dördüncü havalimanı da Ankara Esenboğa Havalimanı’dır. Şehir merkezine oldukça yakın olan havalimanında kent merkezine ulaşım da oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor. Havalimanından taksi ya da Havaş servislerini kullanarak çok kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Bu nedenle pek çok kişi Ankara’ya ulaşım için havayolunu tercih etmektedir.

 

En popüler destinasyonlardan bir tanesi olan İzmir – Ankara destinasyonu için ihtiyacınız olan uçak biletini ekonomik ücretlerden yararlanarak satın almak istiyorsanız, alo uçak hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan siteye günün her saati erişim sağlayarak birkaç adımda İzmir  – Ankara uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca biletinizi kullanabilmeniz için gerekli olan check-in işlemlerini de site üzerinden online olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.