İzmir Giresun Uçak Bileti

izmir-giresun-ucak-bileti.jpg
Giresun /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı: 16 Km
  • Uçuş Mesafesi: 1187km
  • Uçuş Süresi: 1s 50d

İzmir, Türkiye’nin Ege Bölgesi içinde olan şehirlerden bir tanesidir. Tarihi çok eski zamanlara dayanan kent, uzun yıllar boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmış, Şehir son olarak 1422 yılında Osmanlı Toprakları içerisine dahil edilmiştir. Oldukça modern ve renkli olan İzmir, birçok konuda olduğu gibi yöresel lezzetleriyle de oldukça ünlüdür. Kendine has bir mutfağı olan İzmir’de sürekli olarak yapılan çok sayıda yöresel lezzet bulunuyor. Keşkek, katmer, boyoz, kumru, İzmir köfte, İzmir tulumu ve radika salatası sıklıkla tüketilen yiyeceklerdendir. Her yıl çok sayıda kişinin ziyaret ettiği bir kent olan İzmir’de görülmesi gereken de çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. İzmir Saat Kulesi, Konak Meydanı, Tarihi Asansör, Efes Antik Kenti ve Karşıyaka mutlaka kentte görülmesi gereken yerlerdendir. İzmir’de sadece bir tane havalimanı bulunuyor. Şehre uçak bileti sayesinde giden yolcuların tamamı ya da buradan farklı noktalara gidecek olan ziyaretçilerin tamamı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanıyor. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren havalimanı, yolcu trafiği açısından da ülkenin önde gelen havalimanları arasında yer alıyor. 

 

Giresun, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en renkli ve en hareketli şehirlerinden bir tanesidir. Sahip olduğu doğal güzelliklerle dikkat çeken Giresun’un tarihi çok eski zamanlara kadar dayanıyor. Giresun uzun yıllar boyunca birçok uygarlığın egemenliği altında kalmıştır. Son olarak ise Osmanlı Devleti topraklarına dahil edilmiştir. Türkiye’nin en çok yağış alan yerleri arasında olan Giresun’da oldukça farlı bir iklim vardır. Yaz ayları birçok şehirde olduğunun aksine biraz daha serin geçer. Özellikle yaz aylarındaki sıcaklıktan bunalan kişiler için oldukça güzel bir kenttir.Ağustos ayı, Giresun’u ziyaret etmek için en uygun zamandır. Birçok kişi ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak her yıl Giresun’u ziyaret etmektedir. Sizlerde bu güzel ve renkli kenti gezmek ve ziyaret etmek isterseniz Ağustos ayını tercih edebilirsiniz. Giresun’da görülmeye değer onlarca yapı bulunuyor. Bu yapıların arasında Giresun Adası, Giresun Kalesi, Kümbet Yaylası ve Giresun Müzesi öncelikli olarak görülmesi gereken yerlerdendir. Eğer kenti dolaşmak için daha fazla vaktiniz varsa Tirebolu Kalesi, Hacı Miktat Camisi, Giresun Kale Camisi ve Bedrama Kalesi’ni de gezebilirsiniz. Giresun’a havayoluyla gitmek isterseniz Ordu – Giresun Havalimanı’nı kullanmanız gerekiyor. Havalimanı, Giresun’un Piraziz ilçesi civarında yer alıyor. Buradan kent merkezine de kısa sürede ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanın en önemli özelliği ise Avrupa’da ve Türkiye’de deniz üzerine yapılan hem ilk hem de tek havalimanı olmasıdır. Yıllık olarak 3 milyondan fazla kişiye hizmet veren havalimanında her gün çok sayıda iç ve dış hat seferleri düzenleniyor.

 

Uzun yıllardan bu yana hizmet veren alo uçak hattı internet sitesi üzerinden İzmir – Giresun uçak biletinizi çok uygun ücretlerle satın almak isterseniz, sizlerde pek çok kişi gibi siteyi tercih edebilirsiniz. Site kullanıcıları için pek çok ayrıcalık tanıyor. Bu ayrıcalıklardan bir tanesi aranılan uçak biletlerinin çok kısa sürede bulabilmesi ve ekonomik ücretlerden yararlanılarak biletlerin satın alınabilmesidir. Ayrıca uçak biletlerinin check-in işlemlerini de site üzerinden online bir şekilde yapabileceğinizi hatırlatalım.