İzmir Hatay Uçak Bileti

izmir-hatay-ucak-bileti.jpg
Hatay /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı:
  • Uçuş Mesafesi: 1091
  • Uçuş Süresi: 1s 35d

İzmir, tarihi eski zamanlara dayanan, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan İzmir, ülkenin önemli turizm merkezilerindendir. İzmir ve çevresi özellikle yaz aylarında birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Turistler yaz tatillerini geçirmek için sıklıkla İzmir’i tercih ediyor. İzmir, tarihi ve turistik yapılarıyla da oldukça önemli olan şehirlerden bir tanesidir. Efes Antik Kenti, İzmir Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Karşıyaka, Çeşme ve Konak Meydanı İzmir’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Oldukça sıcak bir şehir olan İzmir, özellikle yaz aylarında ziyaret ediliyor. Çünkü kente tipik bir Akdeniz iklimi etkilerini gösteriyor. Bu yüzden kentte yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı olarak geçer. İzmir’e havayoluyla gidilmek istendiğinde kullanılan havalimanı da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Her gün çok sayıda ziyaretçi uçak bileti olanaklarından yararlanarak havalimanına ve kente ulaşım sağlıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye’nin en önemli ve en büyük havalimanlarından bir tanesidir. Havalimanının yıllık yolcu kapasitesi yirmi milyonun üzerindedir. Şehir merkezine 17 km uzaklıkta olan havalimanından kent merkezine de ulaşım da oldukça rahat bir şekilde yapılabiliyor. Ziyaretçiler taksi, havaş servisleri ve otobüs gibi ulaşım araçlarını kullanarak kısa sürede şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyorlar.

 

Hatay, Türkiye’nin güney kısmında yer alan güzel şehirlerden bir tanesidir. Suriye ile Akdeniz sınırlarının kesişim noktasında yer alan Hatay, tarih boyunca birçok uygarlığın peşinde olduğu ve uzun yıllar boyunca farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmıştır. Nüfus olarak Türkiye’nin en kalabalık on üçüncü şehri olan Hatay’da yerleşim daha çok Antakya ve İskenderun bölgelerindedir. Hatay Akdeniz Bölgesi’nde yer aldığı için şehirdeki iklim de tipik Akdeniz iklimidir. Kentte, yaz ayları oldukça sıcak ve kurak olarak geçerken, kış ayları ise daha çok ılık ve yağışlı bir şekilde geçer. Bu yüzden kenti ziyaret etmek isteyen kişiler için en uygun zaman yaz aylarıdır. Yılın genelinde şehir, birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Hatay’a ulaşım farklı şekillerde olabilir ancak en sık kullanılan ulaşım şekillerinden birisi havayoludur. Hatay Havalimanı, Serinyol ilçesindedir. Antakya’ya 25 km uzaklıkta olan havalimanı, 2007 yılından bu yana yolcularına iç ve dış hatlarda hizmet veriyor. Havalimanının açılışını ise zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Özellikle yaz aylarında binlerce kişi ucuz uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak Hatay’a gitmektedir. Kente giden ziyaretçilerin Hatay’da görmeleri gereken yerlerin başında ise Aziz Piyer Kilisesi, Cehennem Kayıkçısı, Antakya Surları, Harbiye, Hatay Arkeoloji Müzesi, Antakya Havrası, Ortodoks Kilisesi ve Habib-i Neccar Camii yer alıyor.

 

İzmir – Hatay uçak biletinizi sizlerde çok uygun ücretlerden yararlanarak satın almak isterseniz alo uçak hattı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin kullanıcıları için sunduğu pek çok avantaj bulunuyor. Bu avantajlardan birisi de site üzerinde yapılan işlemlerinin tamamının çok kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır. Siteyi istediğiniz zaman ziyaret ederek, birkaç adımda uçak seferlerinin tamamını listeleye bilir ve aradığınız uçak biletini çok uygun ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz. Üstelik uçak biletlerinin check-in işlemlerini de online olarak kısa sürede tamamlayabilirsiniz.