İzmir Iğdır Uçak Bileti

izmir-igdir-ucak-bileti.jpg
Iğdır /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı:
  • Uçuş Mesafesi: 1745km
  • Uçuş Süresi: 4s 45d

İzmir, Türkiye’nin Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan büyük şehirlerden bir tanesidir. Ülkenin en kalabalık ve en büyük üçüncü şehri olan İzmir, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Yılın her anı çok sayıda ziyaretçi uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanarak kenti ziyaret etmektedir. Sizlerde İzmir’e gitmek için bir plan yapıyorsanız havayolunu kullanarak İzmir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’ e yılın her anı ulaşım sağlayabilirsiniz ancak güzel bir havada gezinizi gerçekleştirmek isterseniz yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Çünkü kentte Akdeniz iklimi yaşandığı için en güzel havalar yaz aylarındadır. İzmir, birçok konuda olduğu gibi yemekleriyle de oldukça ün yapmış bir kenttir. Çok sayıda yöresel lezzetlere sahip olan İzmir’in yöresel lezzetleri arasında İzmir köfte, boyoz, kumru, zerde, radika salatası ve İzmir tulumu yer alıyor. İzmir’de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Türkiye’nin en büyük dördüncü havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, yıllık olarak yirmi milyondan fazla yolcu taşıma kapasitesine sahiptir. Modern bir görünüme sahip olan havalimanının terminal binasında yolcuların alışveriş yapabilecekleri çok sayıda Duty Free mağazaları da bulunuyor.

 

Türkiye’nin önemli kentlerinden bir tanesi olan Iğdır, ülkenin doğu sınırında yer alıyor. Tarihin en eski kentlerinden birisi olan Iğdır’da ilk yerleşimin Paleolitik Çağ’a kadar uzandığı tahmin ediliyor. Kentin en önemli özelliklerinden bir tanesi de tarihi İpek Yolu güzergahında olmasıdır. Yılın her anında birçok kişi tarafından ziyaret edilen Iğdır’da görülmesi gereken birçok tarihi ve turistik yapı da bulunuyor. Soykırım Anıtı, Koçbaşı Mezarlar, Aliköçek Çayı Köprüsü, Asma Köy Camii ve Iğdır Kalesi öncelikli olarak gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerdendir. Kente gidildiğinde daha fazla vakti olan kişiler ise Harmandöven Kervansarayı, Sürmeli Kalesi, Aralık Ortaköy ve Aralık Hacı İbrahim Gödek Kümbeti’ni de ziyaret edebilirler. Iğdır’da iklim olarak da farklı bir iklim vardır. Yaz ayları sıcak ve kurak bir şekilde geçerken, kış ayları ise daha soğuk geçer. Bu yüzden Iğdır’ı ziyaret etmek için en uygun zaman yaz aylarıdır. Sizlerde kendiniz  ya da aileniz için Iğdır’a gitmeyi planlıyorsanız yaz aylarını tercih edebilir ve ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Iğdır’da havayolu ulaşımı Iğdır Havalimanıyla sağlanıyor. Ülkenin en doğusunda olma özelliğini taşıyan Iğdır Havalimanı, şehir merkezine de 16 km uzaklıktadır. Bu durum havalimanına inen yolcuların rahat bir şekilde ve kısa sürede kent merkezine ulaşmalarını sağlıyor. Iğdır Havalimanı, uzun süren yapım çalışmalarının ardından 2012 yılında zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Tarafından açılmıştır.

 

İzmir – Iğdır uçak biletinizi satın almak için ekonomik ücretlerden yararlanabileceğiniz güvenilir bir yer arıyorsanız sizler için en doğru adres alo uçak hattı internet sitesidir. Site üzerinde hem İzmir – Iğdır uçak biletini hem de yüzlerce destinasyon için olan uçak biletlerini indirimli ücretlerle satın alabilirsiniz. Kullanımı da çok kolay olan site uzun yıllardan bu yana yolcularına çeşitli indirim ve kampanyalar düzenliyor. Sizlerde sitenin ayrıcalıklarından yararlanarak indirimli uçak bileti satın almak isterseniz, ihtiyacınız olan her an siteyi kullanabilirsiniz.