İzmir İstanbul Uçak Bileti

izmir-istanbul-ucak-bileti.jpg
İstanbul /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı: 24 Km
  • Uçuş Mesafesi: 564
  • Uçuş Süresi: 1s 10d

İzmir, tarihi çok eski zamanlara dayanan şehirlerden bir tanesidir. Modern mimarisi ve tarihi dokularıyla dikkat çeken kent, birçok yerli ve yabancı turistin sürekli olarak ziyaret ettiği şehirlerden bir tanesidir. Ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden birisi olan İzmir’e sizlerde gitmek isterseniz uçak bileti olanaklarından yararlanarak kenti ziyaret edebilirsiniz. Kenti ziyaret etmek için ise en uygun zaman yaz aylarıdır. Çünkü kentte Akdeniz iklimi olduğu için yaz ayları oldukça sıcak ve kurak, kış ayları ise ılık ve yağışlı olarak geçer. Tarihi ve turistik birçok yapıya sahip olan İzmir’e gittiğinizde öncelikli olarak görmeniz gereken yerlerin başında İzmir Saat Kulesi, Tarihi Asansör, Efes Antik Kenti, Konak Meydanı, Karşıyaka ve Kemeraltı Çarşısı gelmektedir. İzmir’ de hizmet veren bir tane havalimanı bulunuyor. Bu havalimanı da İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Havalimanı çok uzun yıllardan bu yana İzmir ve çevre ilçelerine havayolu hizmeti vermektedir. Günümüzde Türkiye’nin en işlek havalimanlarından bir tanesi olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda her gün düzenli olarak yüzlerce uçak seferi düzenleniyor.

 

İstanbul, sahip olduğu kültürel ve tarihsel değerlerden dolayı Türkiye’nin en önemli kentlerinden bir tanesidir. On dört milyondan fazla kişinin yaşadığı İstanbul, ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir. Yılın her anı milyonlarca yerli ve yabancı turist ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak İstanbul’u ziyaret etmektedir. İstanbul’a havayolu ile gidileceği zaman kullanılan iki tane havalimanı bulunuyor. Bu havalimanlarından bir tanesi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, diğeri ise Atatürk Havalimanı’dır. Kentin birinci havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, kentin Avrupa Yakası’nda yer alıyor. Dünyanın en yoğun havalimanlarından bir tanesi olan havalimanında gülük olarak ortalama binden fazla uçak iniş ve kalkış yapmaktadır. 1953 yılında hizmete açılan havalimanında düzenli olarak çok sayıda destinasyona uçak seferleri düzenleniyor. Türkiye’nin en işlek havalimanı olma özelliğini de İstanbul Atatürk Havalimanı taşıyor. Kente ulaşım için havalimanını kullanan ziyaretçiler, havalimanından kent merkezine farklı ulaşım araçlarını kullanarak rahatlıkla gidebiliyorlar. Oldukça modern bir yapıya sahip olan havalimanının terminal binasında yolcuların dinlenerek bir şeyler içebilecekleri kafeteryalar ve alışveriş yapabilecekleri Duty Free mağazaları yer alıyor. İstanbul, tarihi ve turistik yapılarla da ülkenin önde gelen şehirlerinden  bir tanesidir. İstanbul Boğazı, Kız Kulesi, Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Camii, Sultanahmet Bölgesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve Gülhane Parkı İstanbul’da görülmesi gereken yerlerin en başında yer alıyor. Kenti gezmek için daha fazla vakti olan kişiler ise daha farklı yerleri gezebilir ve İstanbul’un güzelliklerine kendi gözlerinle tanıklık edebilirler.

 

En sık kullanılan destinasyonlardan bir tanesi olan İzmir – İstanbul arasındaki yolculuklarınız için gerekli olan uçak biletlerinizi satın almanın en kolay ve en güvenilir yolu alo uçak hattı internet sitesidir. Site üzerinde tüm uçak seferlerini birkaç adımda listeleye bilir ve aradığınız uçak biletini kısa sürede bulabilirsiniz. Sitenin yapmış olduğu indirimlerden dolayı çok ekonomik ücretlerle biletlerinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca uçak biletlerinin kullanılabilmesi için gerekli olan check-in işlemlerini de siteyi kullanarak çok kısa sürede online olarak gerçekleştirebilirsiniz.