İzmir Uçak Bileti

izmir-ucak-bileti.jpg

İzmir Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin batı şeridinde bulunan İzmir, ülkenin en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kente her yıl sürekli olarak çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Kente ulaşım için genellikle havayolu tercih edilmekte ve turistler uçak bileti avantajlarından yararlanarak seyahatlerini gerçekleştirmektedirler.

 

İzmir Nüfusu: 4.113.072

İzmir Yüzölçümü: 5.343 km²

 

İzmir Tarihi Hakkında Bilgiler

Ülkedeki birçok şehirde olduğu gibi İzmir’de tarihi oldukça eski olan şehirlerden bir tanesidir. Kentte ilk yerleşimin M.Ö. 3000 lü yıllara kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Yapılan araştırmalar bölgede ilk yerleşim kurulan zamanın Tunç Çağı dönemine ait olduğunu belirtmektedir. Tarihte farklı uygarlıkların egemenliği altında kalan kent, 1422 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınarak Osmanlı topraklarına dahil olmuştur.

 

İzmir’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Kentte tipik Akdeniz iklimi kendisini gösterir. Yaz aylarının sıcak ve kurak olarak geçtiği İzmir, kış aylarında ise daha ılık ve yağışlı geçer. İzmir aslında yılın her zamanı ziyaret edilebilecek bir şehirdir. Ancak yerli ve yabancı birçok kişi, genellikle yaz tatillerini geçirmek için yaz aylarını tercih etmekte ve bu aylarda ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle sizlerde istediğiniz zaman kenti ziyaret edebilir ve kentin birbirinden güzel yerlerini görebilirsiniz.

 

İzmir’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Ülkenin önemli mutfaklarından bir tanesi olan İzmir’de Rum, Yunan ve Arnavut kültürüne ait birçok yemeği bir arada bulabilirsiniz. Yöresel yemeklerin yapımında zeytinyağının çok önemi vardır. Yapılan yemeklerin neredeyse tamamında zeytinyağı kullanılır. Ayrıca sebze ağırlıklı yemeklerde İzmir mutfağı için oldukça önemlidir. Sarmaşık, patlıcan böreği, katmer, keşkek, kumru, boyoz, izmir köfte ve zerde bölgenin en önemli yöresel lezzetlerindendir. Kentin neredeyse her yerinde rahatlıkla bu yemekleri yiyebileceğiniz restoran ve lokantaları bulabilirsiniz.

 

İzmir’in Gezilip Görülesi Yerleri

Türkiye’nin en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan İzmir’de görülmesi gereken onlarca tarihi ve turistik yapı bulunuyor. İzmir’in simgelerinden bir tanesi olan Saat Kulesi, Tarihi İzmir Kemeraltı Çarşısı, Konak Pier, Tarihi Asansör, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Karşıyaka, Efes Antik Kenti ve Şirince öncelikli olarak görülmesi gereken yerlerdendir. Ucuz uçak bileti ile İzmir’e gittiğinizde kenti gezmek için daha fazla vaktiniz varsa, Alsancak, İnciraltı, İzmir Kültürpark, Yahudi Mahallesi ve Hisar Cami’sini de görülmesi gereken yerler listesine ekleyebilirsiniz.

 

 

İzmir’in Havalimanları

İzmir’de kullanılan havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. 1987 yılında hizmete açılan havalimanı, uzun yıllardan bu yana iç ve dış hatlarda yolcularına hizmet vermektedir. Ülkenin en yoğun havalimanlarından bir tanesi olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan yıllık olarak milyonlarca kişiye hizmet verilmektedir. Her yıl 11 milyondan fazla yolcu havalimanını kullanarak kente gitmekte ya da kentten farklı noktalara ulaşım sağlamaktadır. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ise 14 km tir.

 

İzmir Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İzmir uçak biletinizi oldukça uygun ücretlerle satın almak için yapmanız gereken tek şey alo uçak hattı internet sitesini ziyaret etmektir. Sürekli olarak belirli kampanya ve indirimler yapan site üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. İzmir’e havayolunu kullanarak gitmek için gerek duyduğunuz uçak biletinizi de site üzerinden online bir şekilde satın alabilirsiniz.