İzmir Van Uçak Bileti

izmir-van-ucak-bileti.jpg
Van /Türkiye

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: TÜRKÇE
  • Havaalanı uzaklığı:
  • Uçuş Mesafesi: 1752km
  • Uçuş Süresi: 2s 5d

Nüfusun yoğunlaştığı bölgeler arasında Türkiye genelinde çoğunlukla kıyı kesimler dikkat çekmektedir. İstanbul, Antalya, İzmir gibi büyük şehirler hem bulundukları stratejik konumu iyi değerlendirmeleri hem de yürüttükleri ekonomik faaliyetlerin çeşitliliği nedeniyle çok fazla göç alan ve farklı kültürlerin bir arada yaşadığı şehirlerden birkaçı olmuştur. Yurt içinden gelen göçler genellikle tarım sektörlerinde iş hayatına atılmaktadır. İstanbul gibi mega kentlerde tarım alanlarının varlığı çok nadir olacağından bireyler sanayi kollarında çalışmaya ve bu şekilde geçimlerini sağlamaya yönelmektedir. İzmir ve benzer niteliklere sahip olan diğer şehirlerde ise göç ederek şehre yerleşen bireylerin tüm ekonomik faaliyetlerde eşit oranda imkanları vardır.

 

İzmir Havalimanı ve Yıllık Yolcu Kapasitesi

 

Yurt içinden daha çok karayolu ulaşımı ile göç dalgalarına maruz kalsa da İzmir’in asıl ziyaretçi kitlesini havayolu taşımacılığı üstlenmektedir. Adnan Menderes Havalimanı’nın İzmir’de hizmet vermesi nedeniyle şehir geniş bir ziyaretçi kitlesi yoğunluğunu kaldırabilecek özelliklere sahiptir. Yılda 30 milyon yolcu kapasitesine sahip bir havalimanın şehir merkezine 18 km mesafede yer alması hem İzmir halkına şehir dışına çıkabilmesi için hızlı bir seçenek sunmuş hem de şehir dışındaki kişilerin şehri daha kolay ve hızlı yoldan ziyaret edebilmeleri için onlara bir fırsat sağlamıştır.

 

Van Ekonomisi ve Şehrin Tarihi Özellikleri

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve yüzölçümü en fazla şehirlerden biri olan Van’ın tarihi M.Ö. 7000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Asıl önemini Urartu Devleti döneminde kazanan ve devlete başkentlik yaptığı için stratejik bir öneme de sahip olan Van sınırları içinde yer alan Van Gölü ile de Türkiye genelinde oldukça bilinir bir kenttir. Van’ın bilinmesini sağlayan bir diğer varlığı ise Van Kedisi’dir. Farklılıkların ve birlikteliğin sembolü olarak kullanılan Van Kedisi Van’ı temsil ettiği gibi Türkiye’yi de teslim eden bir kültürel canlı konumundadır. Şehirde tercih edilen ekonomik faaliyetler arasında tarım ve hayvancılık başı çekmektedir. Tahıl tarımının yapıldığı tarım arazilerinin daha az yer kapladığı Van’da özellikle küçükbaş hayvancılığa müsaade eden coğrafyanın etkisi ekonomik faaliyetler üzerinde etkilidir.

 

Van’da Havayolu Taşımacılığı

 

Van’ın havayolu ulaşımındaki merkezi olan Van Ferit Melen Havalimanı ilk olarak 1943 yılında hizmete açılmıştır.  2001 yılında son düzenlemeler de yapıldıktan sonra bu ismi alarak yolcu kapasitesini de arttıran havalimanı 2800 m2’lik bir alana kurulmuş ve hem iç hem de dış hatlar uçuşları için kullanılmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 8 km olan havalimanına ulaşmak isteyen kişiler ticari taksi ve belediye otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirler. Van Ferit Melen Havalimanı sivil uçuşlara müsaade eden havalimanlarındandır.

 

Van ve İzmir Arasında Direkt Uçuş Var Mı?

 

Van ve İzmir şehirleri her ne kadar birbirinden uzak şehirler olsa da havayolu ulaşımı sayesinde bu mesafe oldukça kısalmaktadır. Van ve İzmir arasında direkt uçuşlar olmasa da çeşitli aktarma seçeneklerinden faydalanabilecek olan yolcular kolay bir şekilde yolculuklarını tamamlayabilirler. Sorunsuz bir seyahat amaçlayan kişiler bilet satın almak ve indirimli bilet kampanyaları hakkında bilgi almak için Alo Uçak Hattı internet sitesini ziyaret edebilirler. Siteyi ziyaret eden kişiler kolay adımlarla istedikleri bilgiye ulaşabileceklerdir.