Kıbrıs Uçak Bileti

kibris-ucak-bileti.jpg

Kıbrıs Hakkında Bilgiler

 

Kıbrıs Nüfusu: 803.147

Kıbrıs Yüzölçümü: 9.251 km2

Kıbrıs Tarihi Hakkında Bilgiler

Yavru vatan Kıbrıs’ın tarihi milattan önce 10000 yılına kadar dayanmaktadır. Akdeniz’in üçüncü büyük adası olan Kıbrıs, o dönemlerden beri yerleşim yeri olarak kullanılır. Şehirde yapılan kazılarda Cilalı Taş Devri’ne ait eserler bulunmuştur. Kıtaya gelen ilk yerleşimcilerin Anadolu’dan geldiğine dair iddialar da bulunmaktadır. Ancak bu bilgi kesinleştirilememiştir. Akdeniz gibi sıcak bir denizde bulunan Kıbrıs, tatil beldesi olarak en gözde noktalardan bir tanesidir. Bu sebeple de uçak bileti ile özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi şehre gelmektedir.

Kıbrıs‘ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Kıbrıs’ta ılıman bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kış aylarında dahi sıcaklıklar çok düşük seviyelere inmez. Kış ayları yağmurlu geçiyor olsa da sıcaklıklar ılık denebilecek seviyededir. Bunun yanı sıra yaz ayları kavurucu sıcak altında geçer. Şehirde maki bitki örtüsü hâkimdir. Bu sebeple de zeytin ve turunçgillerin üretimi oldukça fazladır. Bu da şehrin en önemli gelir kaynakları arasında gösterilebilir. Ancak ilk sırada turizm yer almaktadır.

Kıbrıs‘ın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Tam anlamıyla Kıbrıs’a ait olan ve bu bölgede ün salmış bir yemek yoktur. Şehre birçok farklı ülkeden milyonlarca insan geldiği için şehrin mutfağı bunlardan etkilenmiştir. Bu sebeple de kendisine özgü bir mutfağı bulunmamaktadır. Ancak farklı ülkelerin ve yörelerin mutfaklarını şehir içerisinde muhteşem bir şekilde uygulayan çok sayıda mekân bulunmaktadır. Şehre ucuz uçak bileti ile giden kişiler, beslenme konusunda hiçbir sorun yaşamadan tatillerini tamamlayabilir. Şehirde kahvaltı oldukça muhteşemdir. Bunda taze sıkılmış portakal suyu ve zeytin çeşitlerinin büyük etkisi bulunmaktadır.

Kıbrıs‘ın Gezip Görülesi Yerleri

Adada gezilmesi gereken tarihi yerler çok fazla değildir. Her ne kadar tarihi çok öncesine dayanan bir şehir olsa da çıkarılan eserlerin tamamı müzelerde sergilenmektedir. Müzelerin gezilmesi işlemi de birkaç saat içerisinde tamamlanabilir. Bu süreçten sonra Kıbrıs’ın en ünlü sahillerine gidilebilir. Kumsalları dünyanın en iyi kumsallarından birisi olarak gösterilmektedir. Ayrıca şehirde çok sayıda kumarhane yer almaktadır. Bu yerler de şehrin en önemli gelir kaynakları arasında gösterilebilir.

Kıbrıs‘ın Havalimanları

KuzeyKıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’ya 23 km. uzaklıkta olan Ercan Havalimanı, bölgenin en çok tercih edilen havalimanıdır. Havalimanı ismini, tarihte yer alan Kıbrıs harekâtında hayatını kaybeden pilot Fehmi Ercan’dan almaktadır. Günümüzde havalimanından birçok şehrimize direkt olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Benzer bir biçimde güney illerinden de şehre düzenli seferler düzenlenmektedir. Şehrin uluslararası uçuşlarda da çok sayıda seçeneği bulunur. Hem yurtiçi hem de yurt dışı uçuşlar sebebiyle oldukça yoğun bir havalimanıdır.

Kıbrıs Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Kıbrıs’a özellikle tatil dönemlerinde gitmek isteyen çok sayıda kişi bulunuyor. Bu aşamada biletlerin nereden ve ne zaman alındığı fiyatları üzerinde en büyük etkileri yaratıyor. Alo uçak hattı sitesi, günümüzde en uygun fiyatlarda uçak bileti bulmanızı sağlayan site olarak göze çarpıyor. Siteye giriş yaptığınızda sizleri çok basit bir arama bölgesi karşılıyor. Bu kısma gideceğiniz yeri, tarihi ve yolcu sayısını yazarak arama yapabilirsiniz. Bu sayede site sizler için en uygun uçak biletlerini belirleyecektir.