Online Check-in


Türk Hava Yolları Online Check-in* Güvenliğiniz için rezervasyon numaranızı ve elektronik bilet numaranızı gizli tutunuz.
* SELF SERVIS uygulamalarının mevcut olduğu havalimanları için buraya tıklayınız.

Anadolujet Online Check-in* Güvenliğiniz için rezervasyon numaranızı ve elektronik bilet numaranızı gizli tutunuz.
* SELF SERVIS uygulamalarının mevcut olduğu havalimanları için buraya tıklayınız.

Atlasjet Online Check-in

Pegasus Online Check-inSunExpress Online Check-inOnurair Online Check-inBorajet Online Check-inİZair Online Check-inCheck-in Nedir?

İnsanların genel olarak ulaşım ihtiyaçlarını gidermek için otobüsleri kullanmalarına bağlı olarak, uçaklar hakkında çok fazla bilgilerinin olmadığını söyleyebiliriz. Bireylerin, ilk defa bu ulaşım araçlarıyla yapacak oldukları seyahatlerinde bilmeleri gereken şeylerden bir tanesi check-in işlemleri olacaktır. İlk olarak check-in hakkında bilgi vermek gerekirse, biletlerinizi satın aldıktan sonra koltuk seçme işlemi olarak nitelendirebiliriz. “Check-in Nedir?” sorunuza cevap olarak bunu söyleyebiliriz. Check-in işlemlerinin nasıl yapıldığı konusunda ziyaretçilerimizi bilgilendirmek gerekirse; hava limanlarına giderek bu işlemi yapabileceklerini söylemek gerekecektir. Ancak hava limanına gitmeniz gereken saatlerin firmaların belirlemiş olduğu zaman dilimlerinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Check-in Nasıl Yapılır?

Genel olarak firmalar check-in işlemleri için yolcularını yaklaşık iki saat öncesinden hava limanına davet ederler. İki saat öncesinden buraya gelerek, bu işlemle ilgili olarak açılmış olan birimleri ziyaret edebilir ve işleminizi halledebilirsiniz. “Check-in Nasıl Yapılır?” sorunuza cevap olarak ise artık bunu tavsiye etmek güç olacaktır. Çünkü hava yolu şirketleri, yolcularının bu şekilde mağdur olabileceklerini düşündüklerinden dolayı, artık bu işlemleri yapmak için ziyaretçilerini internet sitelerine yönlendirmekte ve işlemlerini oradan halletmeleri konusunda onlara yol göstermektedirler. Firmaların resmi sitelerini ziyaret eden bireyler, online check-in işlemlerini yaparak, bu işlem için ekstradan hava limanına erken gitmek zorunda kalmayacaklardır.

Check-in Ne Zaman Yapılır?

Bireylerin, bagajlarının olmaması ve bu işlemi internet üzerinden halletmeleri durumunda, uçak için belirlenmiş olan uçuş kapısına zamanında gitmeleri yetecektir. “Check-in Ne Zaman Yapılır?” sorusunu da bunlara bağlı olarak yönlendirmeniz mümkündür. Check-in için de yine firmaların belirlemiş oldukları zaman aralıkları bulunmaktadır. Genel olarak firmalar, uçağın hareket saatinden 24 saat kadar önce, internet üzerinden check-in işlemlerini yolcularına sunarlar. Uçağın kalkmasına 3 saat kalana kadar da burada işlemlerinizi halledebilir ve yolculuğunuzu kolay bir şekilde sürdürebilirsiniz. Bireylerin, bunlardan ziyade en dikkat edecek oldukları hususun ise uçağın biniş kapısına zamanında gitmek olduğunu söylemeliyiz. Uçağın biniş kapısına zamanında gitmemiş olan bireylerin, biletleriyle ilgili bütün haklar elinden alınacak ve tekrardan bilet almak zorunda kalacaklardır. Böyle bir durumla karşılaşan bireylerin, maddi anlamda yıpranacağını dile getirmek hiç de zor olmayacaktır.