Paris Uçak Bileti

paris-ucak-bileti.jpg

Paris Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

Dünya’nın her yerinden turist çeken Paris’e Türkiye’den oldukça turist gitmektedir. Eğer Paris’i ziyaret etmek isteyenler arasındaysanız uçak bileti almadan önce Alo Uçak Hattı sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu siteyi takip ederek firmaların indirimli uçak bileti kampanyalarını öğrenebilir ve uçak bileti alırken bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Yolculuğunuz için ucuz uçak bileti almak yola fazladan vereceğiniz paranın cebinizde kalacağı anlamını taşır.

 

Paris Hakkında Bilgiler

 

Paris dünyada herkesin bildiği ve birçok insanın görmek istediği yerler arasında ilk sıralarda bulunan bir şehirdir. Sen Nehri’nin üzerine kurulu şehir Fransa’nın başkentidir. Şehir gerek stratejik konumu gerekse dünyadaki başlıca ekonomik merkezler arasında yer almasıyla oldukça önemlidir. Paris’te kullanılan dil Fransızcadır. Moda denilince ilk akla gelen yer de Paris’tir. Modanın başkenti olarak bilinen Paris bu özelliğiyle özellikle de bayan turistlerin de ilgi odağıdır. 19. yüzyılda Napolyon başına geçtikten sonra sürekli gelişen şehir o dönemde şimdiki halinin temelini oluşturdu. Romantizm şehri olarak bilinen şehir sanat açısından da oldukça gelişmiş durumdadır. Dünyaca ünlü müzeler bu şehirde bulunur.

 

Paris Nüfusu: 2.244.000

 

Paris Yüzölçümü: 105,40 km2

 

Paris İklimi ve Bitki Örtüsü

 

Yaz aylarında daha çok ziyaretçi çekse de Paris güzelliğiyle yılın her ayı ziyaret edilebilme kapasitesine sahip bir şehirdir. Yarı okyanussal ve yarı kırsal iklim arasında giden gelen iklimiyle Paris’te Atlas Okyanusu’nun etkisiyle yılın 111 günü yağış vardır. Kar yağışı pek olmayan bu şehirde kış aylarında kuru soğuk bir hava hâkim durumdadır. Yazları ise kış mevsiminin aksine oldukça sıcak bir havanın hâkim olduğu Paris’e gitmek isteyen kişiler için en uygun zamanlar bahar aylarıdır. Bunaltıcı sıcağın ya da kuru soğukların olmadığı bu aylarda Paris manzarasıyla da ziyarete gelecekler için uygun bir şekilde olacaktır.

 

Paris Mutfağı

 

Dünyanın en önemli mutfaklarından biri olan Fransa’nın başkenti olan Paris yeme içme konusunda oldukça çeşitli alternatifler sunar. Zengin mutfaklarına rağmen gelişmeyen tek şey ise kahvaltılardır. Kahvaltılarını genelde kruvasan ve kahveyle geçiren Paris ana yemek konusunda oldukça zengindir. Salyangoz yemeği, baget ekmeği ve kaz ciğeri gibi yiyecekler Paris’te en çok tüketilen lezzetler arasındadır. Ayrıca bu romantizm şehrinin şarapları da oldukça meşhurdur.

 

Paris‘in Gezilip Görülecek Yerleri

 

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Paris romantizmiyle, modasıyla, sanat anlayışıyla en çok turist çeken şehir durumundadır. İsterseniz alışveriş için, isterseniz mükemmel yapısını görmek için, isterseniz müze gezip dünyaca ünlü eserleri görmek için bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Paris’e gidildiğinde ise ilk görülecek yer şehrin simgesi haline gelen ve her yıl 6 milyon turist tarafından ziyaret edilen Eyfel Kulesi olabilir.  Sanatseverler için Louvre Müzesi en güzel seçenektir. Bunlar dışında Sen Nehri, Zafer Takı, Versay Sarayı, Notre Dame Katedrali, Disneyland, Şenzelize Caddesi gibi yerler de mutlaka ziyaret edilmelidir.