Roma Uçak Bileti

roma-ucak-bileti.jpg

Roma Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 

İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Roma’ya her yıl birçok turist gider. Türkiye’de de gözde olan bu şehre giderken indirimli uçak bileti kampanyalarından yararlanmak isteyen kişiler Alo Uçak Hattı’nı ziyaret etmelidirler. Firmaların ucuz uçak bileti kampanyalarının yer aldığı siteyi takip ederek uçak bileti satın alarak Roma’ya gidebilirler.

 

Roma Hakkında Bilgiler

 

Yedi tepe üzerine kurulmuş Roma, adının tersten okunuşunun “amor” yani aşk olmasıyla aşk şehri olarak ünlenmiştir. İtalya’nın en önemli şehirlerinden biri olan şehir İtalya’nın Lazio Bölgesi’nin başkentidir. Bu nedenle şehirde kullanılan dil İtalyancadır. Ayrıca şehir İtalya’nın en kalabalık şehridir. İki nehir arasındaki şehrin Katolikler açısından önemli bir anlamı vardır. Katoliklerin ruhani lideri Papa Vatikan adlı bağımsız bir devlette yaşamaktadır ve bu devlet de Roma da yer almaktadır. Roma bu özelliğiyle iki devletin de başkenti durumundadır. Şehir sahip olduğu tüm özellikleriyle her yıl turist akınına uğramaktadır.

 

Roma Nüfusu: 2.645.907

 

Roma Yüzölçümü: 1,285.31

 

Roma İklimi ve Bitki Örtüsü

 

Roma şehri iklim özellikleri olarak ziyaret etmek için her zaman uygun durumdadır. Çünkü şehirde Akdeniz iklimi hâkimdir ve bu iklime sahip birçok bölgeye göre Roma biraz daha şanslı bir durumdadır. Şehir yaz aylarında oldukça sıcaktır. Bu da turistlerin en çok yaz aylarını tercih etmesinin sebebidir. Ancak kışlar da sıcak geçmese de ılık geçer ve hayatı etkileyecek bir soğuk ya da kar yağışı yaşanmaz. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise ne bayıltan sıcaklar ne de soğuk vardır. Türkiye’de olduğu gibi ılıman bir hava hâkimdir.

 

Roma Mutfağı

 

İtalya denilince akla ilk gelen pizza ve makarna olsa da bu mutfak oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu sebeple Roma’ya gidip de yiyecek bir şeyler bulunamaması zor bir ihtimaldir. Bezelye, enginar, fasulye, et ve peynir Roma’da en sık kullanılan besinlerdir. Bunlar dışında salataları, çeşit çeşit ve hepsi birbirinden lezzetli pizzaları, değişik sosları ve sunumlarıyla makarnaları oldukça meşhurdur. Ayrıca her ne kadar ilk aşamada pahalı olarak bilinse de Roma da her bütçeye uygun bir seçenek bulmak da zor değildir. Bu sebeplerle Roma mutfağı denenmesi gereken mutfaklar arasında yer almaktadır.

 

Roma‘nın Gezilip Görülecek Yerleri

 

Aşk şehri Roma geçmişten günümüze kadar her dönem önemli bir konumda olmuş ve birçok dönemde zirvede yer almıştır. Bu büyük tarihi Roma’ya görülmesi gereken yerler açısından bir zenginlik katmış ve ayrıca aşk şehri olarak bilinmesinden dolayı da her zaman oldukça fazla turist çekmiştir. Roma’da en çok ilgi çeken yer geçmişte yapılan gladyatör dövüşleriyle bildiğimiz Kolezyum’dur. Daha sonra Roma’nın tarihinde önemli bir yerde olan Roma Forumu, aşk çeşmesi olarak bildiğimiz Trevi Çeşmesi, Pentheon, Castel Sant Angelo ve Santa Maria Maggiore Bazilikası Roma’da gezilmesi gereken yerler arasındadır.