Üsküp Uçak Bileti

uskup-ucak-bileti

Üsküp Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

En sık kullanılan destinasyonlardan bir tanesi olan Üsküp destinasyonu için ihtiyacınız olan uçak biletini çok ekonomik ücretlerden yararlanarak satın almak isterseniz uzun yıllardan bu yana hizmet veren alo uçak hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Site üzerinde birçok uçak seferine ait uçak biletini çok ekonomik ücretlerle satın alabilirsiniz. Ucuz uçak bileti için en doğru seçenek olan web sitesinin ayrıcalıklarından yararlanmak için siteyi günün her saati ziyaret edebilirsiniz. Sitenin fırsatlarından ilk siz haberdar olmak isterseniz ana sayfada yer alan haberdar ol alanına mail adresinizi yazabilirsiniz.

Üsküp Hakkında Bilgiler

Makedonya’nın önemli şehirlerinden bir tanesi olan Üsküp, aynı zamanda ülkenin baş şehri olma özelliğini taşıyor. Avrupa’nın en renkli şehirlerinden birisi olan Üsküp, yıl içerisinde sürekli olarak yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Her yıl binlerce turist uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehre gitmektedir. Üsküp’te hava ulaşımının yapıldığı havalimanı ise Üsküp Havalimanı’dır. Ülkenin en işlek havalimanlarından bir tanesi olan Üsküp Havalimanı, uzun yıllardan bu yana yolcularına hizmet vermektedir. Havalimanının kent merkezine olan uzaklığı ise 17 km tir. Bu nedenle havalimanından kent merkezine çok kısa sürede ulaşım sağlanabiliyor.

Üsküp Nüfusu: 668.518

Üsküp Yüzölçümü: 571.46 km²

Üsküp Tarihi Hakkında Bilgiler

Üsküp, ülkedeki pek çok şehir gibi tarihi çok eski zamanlara dayanan bir şehirdir. Uzun yıllar boyunca Osmanlı ve Bizans gibi önemli uygarlıkların egemenliği altında kalan kent, daha sonra Makedonya topraklarına dahil edilmiştir.

Üsküp’ün İklimi ve Bitki Örtüsü

Üsküp kentinde hissedilen iklim türü karasal iklimdir. Kış aylarının oldukça soğuk olarak geçtiği kentte, yaz ayları ise sıcak ve kurak olarak geçer. Bu nedenle kenti ziyaret etmeyi düşündüğünüz zaman zamanlama konusunda dikkat etmenizde fayda bulunuyor. Daha güzel bir havada Üsküp seyahatinizi gerçekleştirmek için yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Üstelik seyahatinizi yaz aylarında gerçekleştirdiğinizde kentte düzenlenen çeşitli festivallere de katılma şansınız yakalayabilirsiniz.

Üsküp’ün Yöresel Lezzetli Yemekleri

Kendisine has lezzetlere sahip olan Üsküp mutfağı, aynı zamanda Osmanlı mutfağından da etkilenmiştir. Kentte sürekli olarak yapılan yemeklerin başında güveçte kuru fasulye, kaşarlı köfte, ızgara köfte ve kebap bulunuyor. Şehrin önemli içeceğinin başında erik rakısı bulunuyor. Alkol kullanan ziyaretçiler yöreye özgü olan bu içeceğin tadına bakabilir. Üsküp’ün en popüler restoranları arasında ise Kaj Pero, Stara Gradska Kuca ve Kebapcilnica Destan yer alıyor.

Üsküp’ün Gezilip Görülecek Yerleri

Tarihi ve turistik olarak çok sayıda yapıya sahip olan Üsküp’te öncelikli olarak görülmesi gereken yerler arasında Üsküp Şehir Müzesi, Sveti Spas Kilisesi, Kapan Han, Üsküp Kalesi, Taşköprü, Mustafa Kemal Paşa Camii, Makedonya Meydanı, Aziz Ohrid Kliment Katedrali, Bey Kulesi, Bedesten ve Makedonya Takı yer alıyor.